View Single Post
stare 12.12.2004, 16:20   #1
ssparrow
Guest
 
Postów: n/a
Idea Poradnik młodego fotografa, czyli jak robić dobre zdjęcia

Na podstawie pomysłu autorstwa wildstar24tws został umieszczony w dziale Stories na oficjalnej stronie The Sims 2, ale zamieszczam to również tu, dla osób które nie znają angielskiego lub jeszcze nie widziały poradnika. Jest to tylko najważniejszy fragment, reszta zamieszczona jest tu.
Poradnik zawiera:

A. Podstawowe zasady robienia zdjęć
1. Zbliżenie
2. Dopracuj ujęcie
3. Zwróć uwagę na szczegóły


A. Podstawowe zasady robienia zdjęć
1. Zbliżenie

Zbliż kamerę do obiektu.
Pierwszym błędem fotografów amatorów jest zbyt duża odległość od fotografowanego obiektu. Zbliżenie nie tylko określa temat zdjęcia ale działa też na ciekawość i empatię oglądającego. Sprawia, że scena staje się bardziej realna.
Jeśli chcesz sprawić wrażenie oddzielenia to powinieneś oddalić kamerę od tematu zdjęcia, jeśli jednak chcesz, aby widz poczuł się tak, jakby znajdował się w scenie, zrób zbliżenie.
Możesz naprawdę PRZYBLIŻYĆ kamerę, jeśli użyjesz trybu Cameraman (włączasz go naciskając klawisz TAB ).
Jeśli nie używałeś do tej pory tej możliwości, spróbuj. Jest warty czasu aby się z nim zapoznać, gdyż dzięki niemu można robić lepsze zdjęcia i filmy. Nie tylko możesz bardzo przybliżyć kamerę. Cameraman pozwala Ci na spoglądanie na okolicę z perspektywy sima - wszystkie obiekty są widoczne, ściany są wysokie i można poruszać kamerą do góry i do dołu.

2. Dopracuj ujęcie.
Na samym początku bądź pewny, że możesz zapauzować grę w momencie, w którym chcesz zrobić zdjęcie.
Zatrzymanie gry to najlepsza okazja by dopracować ujęcie. Oznacza to zrobienie kilku zdjęć tej samej sceny z kilku pozycji kamery. Oczywiste jest, że widok, którego używasz w trakcie gry może nie być najlepszą pozycją kamery dla Twojego zdjęcia. Dzięki zrobieniu kilku zdjęć możesz je później porównać i wybrać najlepsze z nich.

3. Zwróć uwagę na szczegóły.

Nic tak bardzo nie denerwuje, jak zrobienie zdjęcia w właściwym momencie i późniejsze uświadomienie sobie, że widać na nim także te śmieci, które Twój sim zostawił dzisiaj na podłodze.
Poświęć trochę czasu przed pstryknięciem zdjęcia aby naprawdę rozejrzeć się po okolicy. Stare pudełko po pizzy niezbyt ładnie się będzie prezentowało na zdjęciu i trzeba je usunąć na czas fotografowania, chyba, że ma jakieś znaczenie dla sceny. A co z meblami, które niekiedy przenikają przez ściany i wystają po drugiej stronie? Możesz ich nie zauważyć ale na zdjęciu nie będą wyglądały ciekawie. Pamiętaj także o wysokich ścianach, które wyglądają o niebo lepiej od niskich, odsłaniających inne pokoje (jest to błąd wielu forumowiczów niestety )

To tylko podstawowe zasady. Jeśli chcecie dowiedzieć się o kompozycji i o efektach specjanych w grze zajrzyjcie na stronę autora.
Mam nadzieję, że komuś się to przyda w życiu
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.